Producenci

raty
Elektromet Beta Mini 5l ciśnieniowy ogrzewacz podumywalkowy

Elektromet Beta Mini 5l ciśnieniowy ogrzewacz podumywalkowy

Elektryczny pojemnościowy ogrzewacz wody typu WJ „βeta mini” służy do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej o temperaturze do 80°C

Więcej szczegółów

014-00-711

Ostatnie egzemplarze!

519,00 zł

Kupuj na Raty!

Elektryczny pojemnościowy ogrzewacz wody typu WJ „βeta mini” służy do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej o temperaturze do 80°C na potrzeby gospodarstwa domowego, sklepu, warsztatu itp. Urządzenie produkowane jest w wersji nadumywalkowej i podumywalkowej o pojemności 5 i 10l. Może ono pracować zarówno w układzie ciśnieniowym do 6 bar jako ogrzewacz zamknięty dla jednego lub kilku punktów odbioru ciepłej wody, jak i w układzie bezciśnieniowym jako ogrzewacz otwarty z jednym punktem odbioru ciepłej wody.

Ogrzewacz nie może być instalowany w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem lub narażonych na oddziaływanie temperatur poniżej 0°C.

Ogrzewacz wykonany jest ze stalowego zbiornika ciśnieniowego pokrytego od wewnątrz wysokotemperaturową emalią ceramiczną stanowiącą wraz z anodą magnezową ochronę antykorozyjną zbiornika. Jego izolację termiczną tworzy szczelna, twarda pianka poliuretanowa o doskonałych własnościach izolacyjnych. Woda podgrzewana jest grzałką elektryczną sterowaną termostatem o ciągłej regulacji temperatury w zakresie 25 ÷ 80°C. Dodatkowym zabezpieczeniem przed przegrzaniem wody jest wyłącznik termiczny niesamoczynny, który w warunkach nienormalnej pracy urządzenia ogranicza temperaturę wody w zbiorniku do 95°C przez wyłączenie dopływu prądu. Wyłącznik ten wymaga ręcznego załączenia dla ponownego uruchomienia urządzenia .
Ze względu na układ rurek wewnątrz zbiornika połączonych z przyłączami ciepłej i zimnej wody, element grzejny i anodę magnezową, wersje nadumywalkowa i podumywalkowa ogrzewacza nie są zamienne.
Obudowa ogrzewacza wykonana jest z wytrzymałego i estetycznego tworzywa typu ABS, umożliwiającego utrzymanie urządzenia w czystości i ewentualny dostęp do elementów wewnętrznych.

Dane techniczne:

 

Parametry

Jedn.m.

βeta mini 5

βeta mini 10

Pojemność znamionowa

dm³

5

10

Napięcie znamionowe

V

~ 230

Moc grzałki

kW

1,5

Maksymalna temperatura wody

°C

80

Czas nagrzewania dla Δt = 60°C

min.

ok. 14

ok. 28

Samoczynny spadek temperatury wody

K/h

0,9

0,85

Dobowe straty energii elektrycznej

kW/24h

0,3

0,45

Maksymalne ciśnienie wody

MPa

0,6

Podłączenie wody

 

R 3/8”

Anoda magnezowa

nadumywalkowy

mm

ø22 x 60; śruba M6 x 200

podumywalkowy

mm

ø38 x 25 śruba M6 x 280

Waga netto (bez wody)

kg

6

8Koszyk  

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie

eBiuletyn-Newsletter